- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 24 травня 2014 р.

Не наша Україна


Чому ж сталося так, що волею жителів повсюдно нехтують, і проста людина в нашій державі – ніхто? Щоб це зрозуміти, повернімося у 1991р., коли було проголошено «Акт про державний суверенітет держави Україна», та проголошено незалежну державу.
Верховна рада тодішньої УРСР (Української Радянської Соціалістичної Республіки) скасувала стару конституцію і до вступу в силу нової діяли перехідні положення.  1996 року було прийнято нову Конституцію незалежної України. Майно, що залишилось від розпаду Радянського Союзу, згідно зі ст..140-143 Конституції України мало перейти у власність територіальних громад. В іноземній валюті за тодішніми мірками на кожного громадянина України припадало понад 50 000 доларів США нерухомого майна, не враховуючи заощаджень громадян. Так от, до сьогодні всупереч Конституції України тих самих територіальних громад ще не створено. Відповідно майно їм у власність не передано. Таким чином, громадяни України як власники своєї держави так і не відбулися. Ми залишились просто фізичними особами чи людьми, що ще не набули правового статусу у відносинах з державою за означенням.
А різні хитрі “наперсточники”, дорвавшись до нашого з вами національного багатства, самі собі стали органами влади. Не звітуючи перед своїми територіальними громадами, вони, як окупанти, руйнують економіку держави, природу, вирізають лісові запаси, неконтрольовано добувають корисні копалини, а в підприємства, якими вони заволоділи в незаконний спосіб, не вкладають жодної копійки.  А навіщо?  Адже вони розуміють, що коли прокинеться громадянин, власник, він створить собі громаду і все в них забере. Звичайно, що при цьому грабунку вони діють всупереч волі народу.
Вихід – створення територіальних громад
Але вихід є. І це не стільки вихід із даної конкретної ситуації, але і  запобігання таким ситуаціям взагалі. Ми закликаємо зробити те, що передбачено Конституцію, що треба було зробити вже давно. А саме, зорганізуватись в територіальна громаду з юридичним статусом і реальною підтримкою 50%+1 жителів. В результаті члени громади стануть повноправними власниками. Буде виконуватись воля місцевих жителів, а не чиясь інша воля, бо рішення громади будуть мати пріорітет над рішеннями ради і чиновників, на яких зараз ми не маємо впливу. Невід’ємним елементом територіальної громади будуть регулярні збори, і основні кадрові рішення будуть прийматись якраз на цих зборах – нами, жителями, тому шахраї не пройдуть. Ці ж збори стануть запорукою існування самої «громади», бо дадуть можливість обговорення спільних справ і прийняття по них спільних рішень нами, жителями, що зараз відсутнє в принципі.
Активними громадянами на території України вже створено кілька десятків таких громад і ми знаємо, як це юридично правильно зробити. Це не занадто складно і дуже ефективно. Закликаємо вас приєднатись до цього процесу.
І. Я.  Матвійчук

Немає коментарів:

Дописати коментар

- КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ - Стаття 5. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. -
- Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Стаття 19. Конституції України -

НАЙЦІКАВІШЕ В БЛОЗІ