- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

четвер, 29 грудня 2016 р.

Децентралізація - узурпація: думка не антисеміта (відео)

Нещодавно, певний резонанс і хвилю обурення в соцмережах викликала публікація з назвою «Як олігархи лякають рабів «територіальними громадами», підмінюючи конституційні поняття (відео)», розміщена 16 грудня на даному ресурсі.

   В представленому відео співробітник Центрального апарату СБУ Ігор Гуськов стверджує, що по країні активно створюються псевдо територіальні громади, метою яких, відповідно до кремлівського сценарію, є розвал державності.

   «Експерт» запевняє, що всі, хто популяризують положення чинної Конституції та ратують за повернення національного багатства його законному власнику (згідно статті. 5 і 13 КУ), є засланцями «с той стороны», антисемітами, прихильниками «русского мира» і Сталіна.

   Отже, пропоную читачам ознайомитись з думкою представника групи «Приват», в Дніпрі, якого важко звинуватити в антисемітизмі.

   З контексту даної прес-конференції стає зрозумілим той факт, що під виглядом децентралізації, яку сьогодні активно впроваджують президент, прем’єр та їх слухняні підлабузники на місцях, відбувається прихована узурпація влади однією політичною силою, яка остаточно втрачає довіру своїх виборців. Також, наразі, через примусове спотворення і розмивання адміністративно-територіального устрою України, завдяки створенню неконституційних об’єднаних  територіальних громад (ОТГ), відбувається закамуфльована під реформи зміна чинної Конституції.

   Питання до СБУ: То, хто є агентами Кремля в цій країні???
Передмова: Сергій Філіпенко

Все, что вы хотели знать об объединенных громадах, но не знали, у кого спросить


Вы хотели увидеть админреформу в действии? Сейчас в селах как раз такая проходит и называется «объединение территориальных громад». О больших плюсах реформы и ее проблемах рассказал сегодня, 26 декабря, в пресс-центре Zabeba.li координатор Украинского кризисного медиацентра Вадим Шебанов.


«С 1 апреля 2014 года в стране стартовала реформа №1, которая носит название «децентрализация», — сказал координатор Украинского кризисного медиацентра Вадим Шебанов. – И по планам правительства, 2017 год будет итоговым по добровольному объединению громад. Здесь ключевое слово — «добровольное». После 2017 года всех, кто не объединились добровольно, будут объединять принудительно».
В прошлом году в Днепропетровской области образовалась Слобожанськая громада, куда вошли пгт. Юбилейное и село Степовое Днепропетровского района. «В этой громаде есть свой голова и свои депутаты, которые принимают все решения по закону «О местном самоуправлении», — сказал координатор Украинского кризисного медиацентра. – Но сегодня существует правовая коллизия: что делать депутатам районных советов, которые на прошлых выборах были избраны, но после создания объединенной территориальной громады ничем особо не управляют? Из-за этого часто возникают вспышки имущественных конфликтов, когда районный совет передал объединенной громаде школу, но не передал котельную. И в 2017 году таких конфликтов будет достаточно много».
На сегодняшний день в Украине объединилось 366 громад, а план на следующий год – 706 громад. «С 11 по 18 декабря в объединенных громадах на Днепропетровщине прошли выборы. По итогам голосований, 70% руководителей и депутатов громад составляют представители «Блока Петра Порошенко «Солидарность». На втором месте – «Батьківщина», — сказал Вадим Шебанов. – По социологии видно, что у пропрезидентской силы рейтинг не очень высокий, а результаты голосования в громадах показывают, что у партии хорошая поддержка. При этом стоит учитывать, что в Днепропетровской области 17% населения региона живет в селах, а все остальные – в городах».
Представитель украинского кризисного медиацентра указал на то, что переход власти на места проходит через кабинеты облгосадминистрации. «Потому что только ОГА делает перспективный план развития громад, который выносят на сессию Днепропетровского облсовета и там он голосуется, — сказал Вадим Шебанов. – Если не договоришься с ОГА, то ты не станешь объединенной территориальной громадой как тебе хочется. Например, в этом году не состоялись выборы в двух громадах – это бывший пгт. Кировское и село Любимовка. По надуманным причинам ЦВК не дало провести там выборы. Из-за того, что у них не прошли выборы, жители этих населенных пунктов не получили бюджет как громады и в следующем году они не смогут распоряжаться землями, которые у них есть. И еще год эти земли будут «пилить» неизвестные люди».
В 2017 году, по словам Вадима Шебанова, громады полностью поменяют свой политический ландшафт. «Часто бывает так, что люди бы хотели проявить инициативу, но боятся, потому что им по казначейству не дадут сделать проплаты или не запишут в перспективный план, — сказал координатор Украинского кризисного медиацентра Вадим Шебанов. — Сегодня «контролирует» деньги облгосадминистрация, хотя формально они не имеют отношения к казначейству. Но все, кто там работали, знают: один звонок главе казначейства с просьбой придержать деньги на месяц-два означает, что ты не можешь ничего делать целый год. Поэтому 2017 год для громад будет очень важным».
Ольга Забеба

Немає коментарів:

Дописати коментар

- КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ - Стаття 5. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. -
- Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Стаття 19. Конституції України -

НАЙЦІКАВІШЕ В БЛОЗІ