- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятниця, 24 квітня 2015 р.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ: ПОЛЬСЬКІ УРОКИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Партнерські відносини України з Польщею є унікальним явищем у стосунках з колишніми соціалістичними країнами Східної Європи. Саме Польща взяла на себе важку місію бути локомотивом України в її русі до Європейського Союзу.

середа, 22 квітня 2015 р.

12 принципів доброго врядування на місцевому рівні

Мета цього відео -- поширити інформацію про 12 принципів доброго демократичного врядування на місцевому рівні.

ПРО ВАЖЛИВІСТЬ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ (мультик)

Це відео було створено Центром Експертизи Ради Європи з питань реформи місцевого самоврядування у рамках програми РЄ "Посилення місцевої демократії та підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні". Програму виконується за фінансової підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку Sida.

субота, 18 квітня 2015 р.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ – ТЕМА ДЛЯ ПОЛІТИЧНИХ СПЕКУЛЯЦІЙ? (відеоролик)

Жоден з президентів України, починаючи з Кучми, не був гарантом чинної Конституції України в її розділі про місцеве самоврядування.

пʼятниця, 17 квітня 2015 р.

КУДИ ПОДІЛОСЯ НАЦІОНАЛЬНЕ БАГАТСТВО НАРОДУ УКРАЇНИ І ЯК ЙОГО ПОВЕРНУТИ

Коротка (по суті) відповідь на поставлені питання така: треба привести законодавство України і правовідносини власності в Україні у відповідність з волею Українського народу, у відповідність із затвердженою через Акт проголошення незалежності України від 24.08.1991 року всеукраїнським референдумом 01.12.1991 року Декларацією про державний суверенітет України від 16.07.1990 року - у відповідність з каменем, який у 1992 році відкинули будівельники, розпочавши будівництво незалежної України не на фундаменті, а, фактично, на піску.

Магдебурзьке право в історії української державності (+ відео)

Важливе значення для розвитку місцевого самоврядування в Україні мало магдебурзьке право, що поширюється на українські міста із сер. XIV ст. і передбачало надання міській громаді право здійснювати місцеве управління, запровадити модель місцевого самоврядування на зразок управління німецьким містом Магдебургом і в ряді документів отримало назву німецького чи саксонського права.

МАГДЕБУРЗЬКЕ ПРАВО (+ відео)


У 1188 році архієпископ Віхман надав привілей на самоврядування Магдебургові. В XIII ст. магдебурзьке право поширюється на інші німецькі землі, на міста Польщі, Литви, Чехії, Сілезії, Угорщини.

вівторок, 14 квітня 2015 р.

Територіальна громада в політичній системі і системі місцевого самоврядування

Поняття про територіальну громаду та її роль

Носієм місцевого самоврядування є колектив людей, об'єднаний за тери­торіальною ознакою, тобто територіальний колектив (терито­ріальна громада).

понеділок, 13 квітня 2015 р.

СІЧЕСЛАВ iнфo : ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВІД ГРОЙСМАНА – БАЛЬЗАМУВАННЯ КЛАНОВО-ОЛІГАРХІЧНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ

СІЧЕСЛАВ iнфo : ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВІД ГРОЙСМАНА – БАЛЬЗАМУВАННЯ КЛАНОВО-ОЛІГАРХІЧНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ

СІЧЕСЛАВ iнфo : РОЗДУМИ ПРО НЮРНБЕРГ ТА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

СІЧЕСЛАВ iнфo : РОЗДУМИ ПРО НЮРНБЕРГ ТА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

четвер, 9 квітня 2015 р.

Територіальна громада - реальний власник

Перезавантаженя,- що це? 
Територіальна громада - повернення у минуле, чи надія на заможнє майбутнє 
Чи замислювався хтось із нас над тим, чому політики використовують майдани тільки в моменти зміни влади? Чому нас так часто колише вітер революцій? Ви скажете, що ми не задоволені рівнем життя, що людей більше ніж політиків, що кожен із нас має гарантовані права, свободи і обов`язки людини та громадянина, закріплені Конституцією України (розділ ІІ), або, що нам потрібно якесь перезавантаженя. Але мало хто з нас звертає увагу на загальні засади Основного закону. Тож, давайте разом  дамо відповідь на поставлене питання.

Об’єднані Арабські Емірати (законодавство)

Закони ОАЕ викликають жвавий інтерес не тільки у юристів: кожен житель ОАЕ, як і турист, який в'їжджає в країну, повинен орієнтуватися в існуючій системі нормативних актів, сукупність яких і являє собою законодавство ОАЕ.

пʼятниця, 3 квітня 2015 р.

Рімма Білоцерківська. Узурпація влади

Узурпація (від лат. usurpare — використовувати) - термін може застосовуватися також для позначення неконституційного захоплення влади певним посадовцем чи групою посадовців у немонархічній державі, перевищення повноважень.
- КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ - Стаття 5. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. -
- Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Стаття 19. Конституції України -

НАЙЦІКАВІШЕ В БЛОЗІ