- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятниця, 2 червня 2017 р.

ОСББ – знову розвели як кошенят

Гройсман ''позичив'' кілька мільярдів в ОСББ й наближає їх до повного колапсу
Поки прем'єр-міністр постить свої фото на техніці з доріг, які дочекалися ремонту, голови ОСББ по ВСІЙ країні криком кричать про те, що непрофесійна робота уряду призвела до майже повного паралічу їх будинків.


Майже щодня по різним регіонам проходять 
прес-конференції, надсилаються стоси листів на столичні пагорби з вимогою повернути заборгованість перед ОСББ з відшкодування пільг та субсидій.
Тепер вже йдеться про мільярди. В окремих містах компенсації не здійснюються з січня поточного року. Кількість пільговиків і тих, хто отримує субсидії у будинку, легко може сягати 60%.

Як виглядає проблема зблизька?

Скажімо, місячна оплата з однієї умовної квартири за утримання будинку і прибудинкової території в ОСББ становить 300 грн. 150 грн власник квартири, який отримує субсидію чи є пільговиком, оплачує по квитанції на рахунок об'єднання. Інші 150 грн ОСББ компенсуються органами влади. Втім, як ви розумієте з відео, не компенсуються в безлічі міст по країні і в значній частині з них вже дуже давно.

ОСББ змушені вимикати ліфти, світло, немає чим сплачувати податки та заробітні плати, повертати "теплі кредити", зривається опалювальний сезон. Власне, колапс.

Гройсман "крепкий хозяйственник"? Скажіть це сьогодні головам ОСББ. Фактично, руками уряду здійснюється вбивство об'єднань співвласників по країні. Таким підходом умисно чи через непрофесійність зупиняється одна з найбільш важливих реформ. Яка, на моє переконання, проходить всупереч позиції влади, а не завдяки.

Якщо найближчі дні ситуація не зміниться, то під будинком Гройсмана, в якому, до речі, прем'єр не створив об'єднання співвласників, можуть пройти загальні збори ОСББ країни. А чому ні?

Нехай злазить з дорожньої техніки й займеться реальною проблемою. А якщо не може, то вихід там, де і вхід.

Звертаюсь до журналістів приділити належну увагу висвітленню цієї проблеми. Вона давно вже не теоретична. Треба підтримати ОСББ. Там сьогодні кується відповідальний власник.

Немає коментарів:

Дописати коментар

- КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ - Стаття 5. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. -
- Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Стаття 19. Конституції України -

НАЙЦІКАВІШЕ В БЛОЗІ