- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

вівторок, 24 січня 2017 р.

Децентралізація-окупація: продовжується лагідна анексія території України

   Продовжуємо фіксувати порушення Конституції України ділками, які сьогодні, використовуючи бюджетні кошти (різних рівнів)  зазіхають на конституційний адміністративно-територіальний устрій України, утворюючи незрозумілі територіальні об’єднання (ОТГ), що йдуть в розріз з чинним законодавством. Дніпропетровщина є лідером цього процесу. Тут вже створено 34 неконституційні громади.

   Детально про неконституційність територіальних новоутворень в матеріалі: До уваги СБУ: в Україні змінюють конституційний адміністративно-територіальний устрій


   Нижче представлена публікація з сайту Дніпропетровської ОДА:  

2017-й стане на Дніпропетровщині роком децентралізації

Прямі зв’язки з державним бюджетом, збільшення доходів та самостійність у розпорядженні коштами – ці переваги вже відчувають 34 об’єднані громади Дніпропетровщини. Минулоріч на розвиток власних територій вони отримали з різних бюджетів майже 1 мільярд гривень. На досягнутому область зупинятися не збирається. У регіоні планують створити 84 громади. 

«Сьогодні на Дніпропетровщині 34 об’єднані територіальні громади. За цим показником область – у числі лідерів в Україні. 2016-го на розвиток власних територій громади регіону отримали з різних бюджетів майже 1 мільярд гривень.
 Це дорівнює державній субвенції, виділеній у 2016-му на всі громади країни, – підкреслив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман. – На досягнутому не зупиняємося. Створення спроможних громад – принципова позиція Президента України Петра Порошенка та очільника області Валентина Резніченка. 2017-й має стати на Дніпропетровщині роком децентралізації». 

Про переваги децентралізації не на словах, а на ділі знає Апостолівський район Дніпропетровщини. Він першим в Україні завершив процес децентралізації. Тепер тут чотири об’єднані громади.

«До недавнього у нас в районі налічувалося 10 сільських та 2 міські ради. Після децентралізації – чотири об’єднані громади: Апостолівська, Зеленодольська, Грушівська та Нивотрудівська. Їхній бюджет зріс з 60 до 130 мільйонів гривень. Фінансування проектів розвитку збільшилося в 5 разів.
 У 2016 році завдяки державним субвенціям ремонтували школи, дитсадки, дороги – назвав плюси об’єднання очільник Апостолівської районної адміністрації Олександр Харченко. – Тим, хто ще вагається, раджу не боятися децентралізації і згуртовуватися. Ви матимете вагому фінансову підтримку задля розвитку територій». 

Софіївський район має дві об’єднані громади. Ще одну, останню, створить цьогоріч.
 

«Ми першими в Україні стали на шлях децентралізації. У 2015 році об’єдналася Вакулівська громада, у 2016-му – Софіївська. Цьогоріч плануємо завершити процес децентралізації і створити Девладовську громаду. Тут об’єднаються чотири сільських ради і повноваження будуть у руках майже 6 тисяч жителів», – розказала голова районної Софіївської ради Надія Шевцова. – Переваги очевидні – фінансова незалежність, більші надходження до бюджету, самостійність в прийнятті рішень. Бюджет громад збільшився втричі – і це не межа».
 

Нині на Дніпропетровщині 34 об’єднані територіальні громади, планується створити – 84.

Аргументи на користь децентралізації – за посиланням.


Матеріали по темі:

Прийде час відповідати за антиконституційну децентралізацію

Немає коментарів:

Дописати коментар

- КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ - Стаття 5. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. -
- Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Стаття 19. Конституції України -

НАЙЦІКАВІШЕ В БЛОЗІ