- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

пʼятницю, 29 вересня 2017 р.

Комунальникам «під дих»: складаємо запит на інформацію - з’ясовуємо їхню правосуб’єктність

У квитанціях вказано…?
На паркані також, напрямок руху вказано… !
Вам пропонують обміняти папірці з поштової скрині з рекламкою з тильного боку, а вашими персональними даними і розрахунками (за спожите), з іншого? Ви не погоджуєтесь із таким станом речей і такою постановкою питання? І, Ви готові готові їх спрямувати у напрямку відповідно за написом на паркані та захищати свої права? Тоді, Ви, на правильному шляху! Адже не можна перемогти тероризм, одночасно його фінансуючи (мова про незаконні «комунальні підприємства» - місцеву Аль-Каїду). Не зникнуть ваші вороженьки, як роса на сонці, якщо ви для них зберігатимете комфортні, парникові умови неконституційного безладу в країні.
З цієї теми, 26 вересня 2017 року в Дніпрі відбувся черговий урок у школі правознавства, на якому вчилися складати запити на інформацію, відповідно до положень Закону України «Про доступ до публічної інформації», які, в подальшому, направлятимуться «фейковим» комунальним підприємствам, монополістам на ринку житлово-комунальних послуг, органам місцевого самоврядування та органам влади.
Дякуємо всім, хто завітав до нас на урок.
Більше профільної інформації і зразків запитів на інформацію на сайті «Багнет Нації».
Подробиці про урок правознавства в наступному відео.



Все, що Вам треба знати про комунальні підприємства (формат листівки):
Законодавство про комунальні підприємства

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
   Стаття 143. Територіальні громади села, селища, міста(юридичні особи публічного права)безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування (юридичні особи публічного права - ради) управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні”
   Стаття 6. Територіальні громади
1. Первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада (юридична особа публічного права) села, селища, міста та району у місті з районним поділом.
   Стаття 26. Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад.
1. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання:
30) прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об'єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
   Стаття 63. Види та організаційні форми підприємств
- комунальне підприємство, діє на основі комунальної власності територіальної громади;
   Стаття 78. Комунальні унітарні підприємства
1. Комунальне унітарне підприємство (юридична особа публічного права) утворюється компетентним органом місцевого самоврядування (радою) в розпорядчому порядку (розпорядчим актом – стаття 81. Цивільного кодексу України) на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління.
2. Орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.
3. Майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство).
5. Найменування комунального унітарного підприємства повинно містити слова "комунальне підприємство" та вказівку на орган місцевого самоврядування, до сфери управління якого входить дане підприємство.

ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
   Стаття 81. Види юридичних осіб
1. Юридична особа може бути створена шляхом об'єднання осіб та (або) майна.
2. Юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.
Юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу. Юридична особа приватного права може створюватися та діяти на підставі модельного статуту в порядку, визначеному законом.
Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
   Стаття 87. Створення юридичної особи
4. Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
   Стаття 327. Право комунальної власності
1. У комунальній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді (юридичній особі публічного права).
2. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

«Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності».
Стаття 68. Конституції України


  НЕ ФІНАНСУЙТЕ НЕЗАКОННІ „УТВОРЕННЯ”!

Немає коментарів:

Дописати коментар

- КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ - Стаття 5. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. -
- Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Стаття 19. Конституції України -

НАЙЦІКАВІШЕ В БЛОЗІ